Wigilia w IPN

18 grudnia 2018 uczniowie biorący udział w ogólnopolskim projekcie "O tym nie można zapomnieć... - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II Wojny Światowej" wraz z opiekunem p. Marcinem Gągolewskim uczestniczyli w niezwykłej Wigilii w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia". Było to spotkanie wigilijne z byłymi więźniami obozów koncentracyjnych i łagrów. Podczas Wigilii nasza uczennica Gabriela Sierzputowska zaprezentowała wiązankę kolęd na klarnecie. Wigilia była bardzo wzruszającym, międzypokoleniowm spotkaniem z osobami niezwykłymi, uświetniony występami uczniów z kilku szkół biorących udział w projekcie. Nieczęsto przecież w codziennym życiu mamy zaszczyt spotkać prawdziwych bohaterów, a nimi na pewno można określić byłych więźniów obozów i łagrów, uczestniczących w tym spotkaniu wigilijnym.