Ravensbrück...

W dniu 27.04.2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu w Instytucie Pamięci Narodowej. Był to panel dyskusyjny „Ravensbrück – pamięć o ofiarach niemieckiej zbrodni”. Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Cultura Memoriae. Uczestnikami panelu byli: Hanna Nowakowska, prezes Fundacji Cultura Memoriae, ks. dr Robert Ogrodnik, wiceprezes Fundacji Cultura Memoriae oraz dr hab. Krzysztof Szwagrzyk - zastępca prezesa IPN/dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji. Spotkanie było moderowane przez dr Zbigniew Stanucha z Oddziałowego Biura Badań Historycznych z IPN w Szczecinie. W czasie spotkania prezentowana była publikacja Wandy Kiedrzyńskiej Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny.