Jesteś tu: » Strona główna » Nasze sukcesy » O tym nie można zapomnieć… – spotkania z kobietami, które przeszły piekło Ravensbrück

Rok 2016

17 maja 2016 odbył się finał VI edycji ogólnopolskiego projektu "O tym nie można zapomnieć...- spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów". W ramach projektu przez cały rok młodzież wraz z opiekunem Marcinem Gągolewskim uczestniczyła w licznych seminariach, spotkaniach, konferencjach na temat obozów i łagrów. Finalnym etapem projektu było spotkanie z byłą więźniarką obozu lub łagru i przygotowanie krótkiej notacji historycznej. Przygotowane przez młodzież filmy brały udział w ogólnopolskim konkursie. W tym roku nasza szkoła brała udział już po raz 6. Nasi uczniowie zdobyli 4 miejsca - II miejsce zdobyli: Kaja Omylińska, Jakub Pulkowski, Natalia Lisiecka, III miejsce zdobyli: Piotr Lewandowski, Kinga Jakubowska, Karolina Wesołowska, Anna Teodorowicz, oraz Monika Rysińska, Tomasz Budyś, Kamila Baraniak, Szymon Żysko. Wyróżnienie otrzymał Norbert Karpiński. W nagrodę uczniowie wraz z opiekunem Marcinem Gągolewskim będą uczestniczyć w obchodach 72 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Ravensbrück w kwietniu 2017 roku. Gratulujemy!!

Rok 2015

28 maja 2015 r. nasi uczniowie zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce, a także otrzymali jedno wyróżnienie w ogólnopolskim finale projektu "O tym nie można zapomnieć...- spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów". Pierwsze miejsce zajęła grupa w składzie: Bartosz Gronek, Artur Popielarz, drugie miejsce osiągnęła drużyna w składzie: Anna Teodorowicz, Monika Choinka, Natalia Nowakowska, trzecią lokatę zajęli: Mateusz Malinowski, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Szaudel. Wyróżnienie przypadło Kamilowi Marciniakowi i Piotrowi Lewandowskiemu. Pozostałe zespoły zaprezentowały się również z dobrej strony. Laureaci projektu w nagrodę wyjadą wraz z opiekunem konkursu Marcinem Gągolewskim na obchody 71 rocznicy wyzwolenia obozu z Ravensbruck w kwietniu 2016 r. Gratulujemy!!!

Rok 2014

3 czerwca 2014 r. nasi uczniowie zajęli pierwsze i czwarte miejsce w ogólnopolskim finale projektu. Pierwsze miejsce zajęła grupa w składzie: Milena Kozakiewicz, Milena Berg, Martyna Błaszczak, natomiast czwarte miejsce zajęła grupa w składzie: Kamil Krakowski, Paweł Nienałtowski, Kinga Chażyńska, Magdalena Kosowicz. Pozostałe zespoły zaprezentowały się również z dobrej strony. Laureaci projektu w nagrodę wyjadą na obchody 70-tej rocznicy wyzwolenia obozu z Ravensbruck w kwietniu 2015 r. Gratulujemy!!!

Rok 2013

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ewa Gołębiewska, Marta Pakieła, Paulina Andryszczyk, pod opieką Marcina Gągolewskiego, zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie "O tym nie można zapomnieć... - spotkania z kobietami, które przeszły piekło Ravensbrück". W nagrodę reprezentacja naszej szkoły wyjedzie na obchody 69 rocznicy wyzwolenia obozu KL Ravensbrück w kwietniu 2014 r. do Niemiec.

Więcej informacji:

Kliknij

Kilknij

Rok 2012

Reprezentacja uczniów naszej szkoły, znalazła się w czołowej "5" projektu: "O tym nie można zapomnieć... - spotkania z kobietami, które przeszły piekło Ravensbruck", realizowanego przez IPN Przystanek Historia.

W ogólnopolskim finale konkursu brały udział 43 zespoły z całej Polski. Znalezienie się w gronie pięciu najlepszych zepołów można uznać za ogromny sukces.

W nagrodę uczniowie biorący udział w projekcie pojechali w kwietniu 2013 na obchody 68 rocznicy wyzwolenia KL Ravensbruck do Niemiec.

Aby zobaczyć więcej:

Kliknij