Narodowe Święto Niepodległości...

Jesteś tu: » Strona główna » Narodowe Święto Niepodległości...

Narodowe Święto Niepodległości...

Zanim nadszedł upragniony dla Polaków dzień niepodległości – 11 listopada 1918 roku, kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.
Dzisiaj możemy cieszyć się wolnością i świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.
W przed dzień Narodowego Święta Niepodległości w Liceum Ogólnokształcącym w Komornicy odbyła się akademia i przedstawienie przygotowane przez uczniów III klasy „wojskowej” wraz ze swoim wychowawcą, ppłk. rez.Adamem Bednarzem
.
Myślą przewodnią akademii były słowa Józefa Piłsudskiego - „Narody, którenie szanują swojej przeszłości, nie zasługują na szacunek teraźniejszości i nie mają prawa do przyszłości.”
Uczniowie przedstawili drogę do wolności a wypowiadane treści przeplatali pieśniami patriotycznymi i filmami obrazującymi nasze trudne, ale jakże bohaterskie czasy.  Kolejna lekcja patriotyzmu i manifestacja przywiązania do tradycjiwprowadziła nas w radosne świętowanie.

Opracowanie: szkolnastrona.pl