Zgoda na życie...

Jesteś tu: » Strona główna » Zgoda na życie...

Zgoda na życie...

Postęp medycyny sprawił, że możemy osobiście włączyć się w ratowanie ludzi ciężko chorych. Przeszczepy stanowią jeden z najbardziej skutecznych sposobów ratowania ludzkiego życia i zdrowia.
Mimo że wszyscy o tym wiemy, to jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jakie to może być ważne dla osób po wypadkach czy też chorych przewlekle, których życie, bolesne i trudne, składa się wyłącznie z oczekiwania na cud. Aby nam to uświadomić, pani Elżbieta Kijowska zaprosiła do naszej szkoły lekarza specjalistę w dziedzinie transplantologii - doktora nauk medycznych, panią Annę Pszenny, która poprowadziła spotkanie ze starszymi klasami, a następnie była naszym gościem w trakcie przedstawienia o przeszczepach, przygotowanego przez zespół uczniów według scenariusza pani Elżbiety Kijowskiej, która kilka lat temu osobiście oddała nerkę swojemu małemu synkowi. Przedstawiciele klas wzięli również udział w konkursie wiedzy o przeszczepach. W rywalizacji zwyciężyła drużyna klas służb specjalnych. Gratulujemy!
Dziękujemy pani doktor za umożliwienie nam podjęcia decyzji o podpisaniu deklaracji zgody na pobranie naszych organów po naszej śmierci. Wiele osób zdecydowało się na ten szlachetny gest.

Opracowanie: szkolnastrona.pl