Kocham Cię Polsko

Jesteś tu: » Strona główna » Kocham Cię Polsko

Kocham Cię Polsko

11.11.2016 r. uczniowie wraz z opiekunem p. Sylwią Czauderna wzięli udział w gminnym konkursie patriotycznym "Kocham Cię Polsko". Wydarzenie odbyło się na sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy Wieliszew, a honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Paweł Kownacki. Konkurencja była spora, bowiem swe prezentacje przedstawiały wszystkie szkoły z Gminy Wieliszew. Nasi reprezentanci, w składzie: Mateusz Malinowski, Paulina Kowalik, Olga Wójcik, Damian Wołowski, Daniel Sosiński, Sebastian Wrzochol, Weronika Oleksiak oraz Magdalena Łuszczewska wystąpili jako ostatni. Ich prezentacja miała zobrazować, jak bezsensowne i niewdzięczne są kłótnie współczesnych polityków, wobec ofiary bohaterów, którzy oddali swe życie dla Polski. Publiczność była pod wrażeniem zwłaszcza końcowej piosenki "Kocham wolność" - wykonanej przez naszą młodzież bardzo energetycznie. Jury przyznało nam III miejsce, co zważywszy na młodszą (i rozbrajająco uroczą) konkurencję, można uznać za sukces. Niech żyje Polska Niepodległa!:)