Wyjazd do Ravensbrück

Jesteś tu: » Strona główna » Wyjazd do Ravensbrück

Wyjazd do Ravensbrück

W dniach 20-23 kwietnia 2018 uczniowie wraz z nauczycielem Marcinem Gągolewskim uczestniczyli już po raz 7 w obchodach wyzwolenia największego kobiecego obozu koncentracyjnego - Ravensbrück w Niemczech. Nasi uczniowie brali udział‚ w międzynarodowych uroczystościach, koncertach, wystawach, a także przed międzynarodową publicznością zaprezentowali swoje filmy. złożyli również kwiaty i zapalili znicze, czym uczcili pamięć ofiar. Mieli również okazję zwiedzić były nazistowski obóz koncentracyjny w towarzystwie więźniarek, co okazało się wspaniałą lekcją historii. W tym roku obchody były wyjątkowe ponieważ uczestniczyła w nich małżonka Prezydenta RP - Pani Agata Kornhauser - Duda, która spotkała się również z młodzieżą uczestniczącą w projekcie "O tym nie można zapomnieć...".