Sukces naszych uczniów

Jesteś tu: » Strona główna » Sukces naszych uczniów

Sukces naszych uczniów

5 czerwca 2018 odbył się finał VIII edycji ogólnopolskiego projektu "O tym nie można zapomnieć...- spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i łagrów". W ramach projektu przez cały rok młodzież wraz z opiekunem Marcinem Gągolewskim uczestniczyła w licznych seminariach, spotkaniach, konferencjach na temat obozów i łagrów. Finalnym etapem projektu było spotkanie z byłą więźniarką lub więźniem obozu lub łagru i przygotowanie krótkiej notacji historycznej. Przygotowane przez młodzież filmy brały udział w ogólnopolskim konkursie. W tym roku nasza szkoła brała udział już po raz 7. Reprezentowało naszą szkołę 5 grup, które przygotowały swoje notacje historyczne. 2 grupy z naszej szkoły zostały wyróżnione i nagrodzone wyjazdem do Niemiec. Grupa uczniów w składzie Patrycja Nagrodzka i Krystian Krusiewicz, która przygotowała notację z więżniarką 5 obozów koncentracyjnych p. Aliną Dąbrowską, a także grupa w składzie Ewa Skrętowska, Wiktoria Kozon, Maciej Rostkowski, Jakub Twardo, Magdalena Dolna, która przygotowała film opowiadający losy p. Czesława Czarkowskiego, który jako 10 - letni chłopiec został deportowany przez NKWD wraz z rodziną w okolice Nowosybirska. W nagrodę uczniowie wraz z opiekunem Marcinem Gągolewskim będą uczestniczyć w obchodach 74 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Ravensbrück w kwietniu 2019 roku. Gratulujemy!!!