Policjanci w służbie historii

Jesteś tu: » Strona główna » Policjanci w służbie historii

Policjanci w służbie historii

Nasi uczniowie - Michał Dziuk, Wiktoria Kozon, Oskar Elbe, Robert Wysocki, Magdalena Ciuchta, Ewa Skrętowska, Weronika Andryszczyk, Julita Sterbicka zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Policjanci w służbie historii" organizowanym przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej. Przez cały rok szkolny  2017/2018 uczniowie wraz z opiekunem Marcinem Gągolewskim uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach z organizacjami skupiającymi rodziny policjantów II RP lub policjantów zamordowanych na Wschodzie w 1940 r. Zadaniem uczniów było przygotowanie filmu o jednym z zasłużonych policjantów II RP, kolejnym zadaniem było odnalezienie miejsca pamięci upamiętniającego Policję Państwową, a także przygotowanie lekcji na temat policji II RP. Z 4 zgłoszonych z naszej szkoły grup konkursowych, aż 3 zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!!!