XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

Jesteś tu: » Strona główna » XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

W dniach 6-7 września 2018 grupa uczniów wraz z nauczycielem historii Marcinem Gągolewskim na zaproszenie warszawskiego oddziału Związku Sybiraków uczestniczyła w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. W marszu wzięło udział kilka tysięcy osób. Jak co roku, uczestnicy przemaszerowali od Pomnika Katyńskiego w Parku Zwierzynieckim pod Grób Nieznanego Sybiraka przy Kościele św. Ducha. Na uroczystości przybyli min.: przedstawiciel Prezydenta RP minister Andrzej Dera, sekretarz stanu, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego Anna Anders, wojewoda podlaski, przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych, sybiracy i ich rodziny, przedstawiciele polskiego parlamentu, delegacje z innych miast i krajów, służby mundurowe, młodzież, uczniowie.