Spotkanie w IPN

Jesteś tu: » Strona główna » Spotkanie w IPN

Spotkanie w IPN

23 października 2018 nasi uczniowie wraz z nauczycielem Marcinem Gągolewskim uczestniczyli w uroczystym otwarciu IX edycji projektu "O tym nie można zapomnieć...-spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II Wojny Światowej". Podczas seminarium oprócz wystąpień przedstawicieli wielu organizacji współtworzących projekt, a także więźniów, uczniowie mieli możliwość porozmawiania z osobami, które przeszły obozy i łagry.  Warto dodać, że nasza szkoła bierze udział w tym ogólnopolskim projekcie od samego początku, a także co roku nasi uczniowie wyjeżdżają do Niemiec, uczestnicząc w obchodach rocznicy wyzwolenia największego obozu kobiecego w Europie - KL Ravensbruck. Uczniowie wraz z opiekunem będą uczestniczyć jeszcze w kilku tego typu spotkaniach, które mają ich przygotować do przeprowadzenia wywiadu z jednym z byłych więźniów obozów i łagrów. Nagrane filmy będą prezentowane podczas ogólnopolskiego finału na początku czerwca 2019 r.