Urodziny Zbigniewa Herberta

Jesteś tu: » Strona główna » Urodziny Zbigniewa Herberta

Urodziny Zbigniewa Herberta

29.10.2018 uczniowie naszego LO uczcili pamięć genialnego poety, Patrona Roku 2018 – Zbigniewa Herberta. W dniu urodzin poety w scenerii jego gabinetu, który na co dzień zdobi szkolny korytarz nieopodal klas polonistycznych, uczniowie zaprezentowali sylwetkę tego wspaniałego artysty. Były zdjęcia poety, ciekawostki z jego życia, listy, no i oczywiście jego piękne wiersze. Utwory poety recytowali między innymi nauczyciele – pani Agnieszka Sieradzka zaprezentowała jeden z pierwszych utworów poety – „Dwie krople”, pan płk Adam Bednarz recytował ulubiony wiersz Wisławy Szymborskiej, czyli „Tarninę”, a pani Kamila Kwiatkowska – jeden z ostatnich wierszy Herberta, niezwykle wzruszający „Brewiarz IV”.