Seminarium w IPN

Jesteś tu: » Strona główna » Seminarium w IPN

Seminarium w IPN

19.11.2018 nasi uczniowie wraz z nauczycielem Marcinem Gągolewskim uczestniczyli w kolejnym z cyklu spotkań w ramach projektu "O tym nie można zapomnieć... - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II Wojny Światowej. W ramach seminarium pt. "Totalitaryzmy XX wieku" uczniowie mogli wysłuchać intersujących wykładów na temat narodzin nazizmu w Niemczech, a także na temat totalitaryzmu radzieckiego. Spotkali się również z przedstawicielem Fundacji Polsko - Niemieckie Pojednanie, który zaprezentował  i przekazał uczestnikom publikację "Upamiętnianie i dokumentowanie losów polskich obywateli pod okupacją niemiecką w czasie II wojny światowej". Bardzo ciekawym punktem seminarium było również spotkanie z reżyserem filmów dokumentalnych -Władysławem Jurkowem, który zaprezentował kilka swoich filmów, a także udzielił wskazówek młodym dokumentalistom. Seminarium w IPN było jednym z etapów przygotowań uczestników projektu do spotkania ze świadkami historii, z którymi będą nagrywać swoje notacje historyczne.