Jesteś tu: » Strona główna » O szkole

Komornica jest miejscowością położoną na północ od Warszawy w odległości około 30 kilometrów. W pobliżu znajdują się miasta: Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki i Serock. Budynek szkoły jest otoczony zewsząd lasem, tuż obok Zalewu Zegrzyńskiego.

usytuowanie szkoły na mapie

Nasza szkoła isnieje od 1963 roku. Kontynuuje tradycje niegdyś jedynego w Polsce Technikum Hydrologiczno - Meteorologicznego. Obecnie działa jako część Zespołu Szkół w Wieliszewie.

Organem prowadzącym szkołę jest Wójt Gminy Wieliszew.

Od 2008 roku wprowadzamy innowacje pedagogiczne kształcenia młodzieży z zakresu służb mundurowych.

W Liceum Ogólnokształcącym prowadzimy naukę w klasach tzw. "policyjnych", "wojskowych" oraz "służb specjalnych".

Szkoła posiada internat, stołówkę, pełnowymiarowe boisko, kort tenisowy, strzelnicę, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, komputerowe, centra multimedialne.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo