WYJAZD DO KINA WISŁA NA FILM BITWA WARSZAWSKA 1920

Jesteś tu: » Strona główna » WYJAZD DO KINA WISŁA NA FILM BITWA WARSZAWSKA 1920

WYJAZD DO KINA WISŁA NA FILM BITWA WARSZAWSKA 1920

26.X.2011 SZKOLNY WYJAZD DO KINA WISŁA NA FILM BITWA WARSZAWSKA 1920

Dnia 26 października 20011 roku, uczniowie wszystkich klas Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy dawne TGW Dębe wyjechali na projekcję pierwszego polskiego filmu 3D, w reżyserii  Jerzego Hoffmana Bitwa warszawska 1920.

Było to wielkie przedsięwzięcie logistyczne, bowiem spod szkoły wyruszyło 7 autokarów wprost do kina Wisła w Warszawie.

Film był niezwykle realistyczny. Przenieśliśmy się piękne, a zarazem trudne lata rodzącej się   II Rzeczpospolitej. Można było uczestniczyć nie tylko w życiu kawiarnianym,  ale być na polu bitwy, gdzie operatorzy nie oszczędzali widza i ukazali okrucieństwo wojny w całej rozciągłości.

Na lekcjach języka polskiego, a także historii i WOS –u, uczniowie mogli wypowiedzieć się na temat filmu, historii  samej bitwy, jaki i ważnych postaci, na przykład  Józefa Piłsudskiego.